Górnik Zabrze zaczął oficjalnie zbrojenie, posiłki z Czech

Górnik Zabrze tuż przed końcem sezonu ogłosił wzmocnienie drużyny. Nowym zawodnikiem 14-krotnego mistrza Polski zostanie Patrik Hellerbrand.

Piłkarze Górnika Zabrze
Obserwuj nas w
fot. SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Górnika Zabrze

Górnik Zabrze sfinalizował transfer nowego pomocnika

Górnik Zabrze w trakcie kampanii 2023/2024 w PKO Ekstraklasie przez długi czas liczył się w grze o miejsce premiowane grą w eliminacjach do europejskich pucharów. Finalnie tego planu ekipa Jana Urbana nie zrealizuje. Tymczasem klub już zaczął prace nad wzmocnieniami drużyny. Gdy w ubiegłym tygodniu trener szkoleniowiec zabrzan na konferencji prasowej przekazał, że na dany moment nie zostały przedstawione propozycje nowych umów dla Daniego Pacheco, Borisa Sekulicia czy Pawła Olkowskiego, to wśród kibiców zabrzańskiej ekipy pojawił się niepokój. Tymczasem okazuje się, że klub już realizuje plany związanie z pozyskaniem nowych graczy.

POLECAMY TAKŻE

W środę w oficjalnym komunikacie biura prasowego zabrzańskiego Górnika przekazano, że nowym piłkarzem Trójkolorowych zostanie Patrik Hellebrand. Czech został jednocześnie pierwszym nowym zawodnikiem Górnika przed startem nowego sezonu.

“Mimo że obecny sezon jeszcze się nie skończył, już ogłaszamy pierwszy transfer przed rozgrywkami 2024/2025. Kadrę Górnika Zabrze zasili czeski pomocnik Patrik Hellebrand!” – brzmi wiadomość opublikowana na stronie GornikZabrze.pl.

25-letni piłkarz trafi do śląskiego klubu na zasadzie wolnego transferu. Zawodnik parafował kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Ofensywny pomocnik w sezonie 2023/2024 wystąpił w 36 spotkaniach Ceske Budejovice, notując w nich dwa trafienia i trzy asysty.

Czytaj więcej: Legia będzie miała kłopot, nie chodzi tylko o Josue

Komentarze