Legia będzie miała kłopot, nie chodzi tylko o Josue

Legia Warszawa latem mocno się osłabi. Dziennikarz Paweł Gołaszewski przekazał na X, że z klubem pożegna się także Yuri Ribeiro. Umowa zawodnika nie zostanie przedłużona.

Yuri Ribeiro
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Yuri Ribeiro

Yuri Riberio rozstanie się z Legią Warszawa

Legia Warszawa już od dłuższego czasu wie, że z klubem po sezonie pożegna się Josue. To nie będzie jednak jedyny Portugalczyk, który latem zakończy swoją przygodę z ekipą z Łazienkowskiej. Nowe wieści na platformie X przekazał dziennikarz Paweł Gołaszewski z Piłki Nożnej i z Prawdy Futbolu.

POLECAMY TAKŻE

Źródło przekazało, że wygasająca z końcem czerwca umowa Yuri Ribeiro nie zostanie przedłużona. Tym samym były młodzieżowy reprezentant Portugalii latem będzie zmuszony do poszukiwania nowego pracodawcy. Jednocześnie stołeczna ekipa będzie miała kolejne wyzwanie przed sobą, musząc znaleźć nowego gracza w miejsce lewego obrońcy.

27-latek wyceniany dzisiaj na milion euro trafił do stołecznej ekipy w sierpniu 2021 roku. Yuri Ribeiro dołączył do Legii na zasadzie wolnego transferu z Nottingham Forrest. W barwach Legii piłkarz wystąpił łącznie w 85 spotkaniach, notując w nich trzy trafienia i siedem asyst.

Yuri Ribeiro to wychowanek Sportingu Braga, z którego w lipcu 2012 roku trafił do Benfiki Lizbona. Następnie piłkarz zasilił też szeregi Rio Avre. Największymi sukcesami w karierze piłkarskiej zawodnika są Puchar Portugali wywalczony z Orłami z Estadio Da Luz, a także Puchar Polski i Superpuchar Polski z Legią. W młodzieżowej reprezentacji Portugalii zawodnik rozegrał natomiast 13 spotkań.

Czytaj więcej: Wisła Kraków z kłopotami kadrowymi podejdzie do meczu o wszystko

Komentarze