Goncalo Ramos zostanie w Paris Saint-Germain
AC Milan intensywnie poszukuje nowego napastnika na nadchodzący sezon po tym, jak San Siro opuścili Luka Jović oraz Tammy Abraham. Wśród kandydatów najczęściej wymienia się Goncalo Ramosa z Paris Saint‑Germain, którego wiele źródeł uznaje za główny cel transferowy klubu rywalizującego na co dzień w rozgrywkach Serie A. Mediolańczycy mają ograniczony budżet i mogą wydać maksymalnie 30 milionów euro na wzmocnienie linii ataku.
Włodarze Milanu mieli prowadzić rozmowy z agentem portugalskiego gwiazdora i są gotowi rozważyć różne formuły transakcji – wypożyczenie z opcją wykupu lub transfer definitywny na korzystnych warunkach finansowych. Najnowsze informacje przekazane w mediach społecznościowych przez Sachę Tavolieriego sugerują jednak, że gigantowi z Półwyspu Apenińskiego będzie bardzo trudno pozyskać Goncalo Ramosa, który najpewniej pozostanie w Paryżu.
PSG nie zamierza bowiem wypuścić swojego napastnika tak łatwo – klub nie myśli o sprzedaży i chce zatrzymać go w składzie, tym bardziej że nie może liczyć na satysfakcjonujące oferty. 16-krotny reprezentant Portugalii nie jest podstawowym piłkarzem w drużynie Luisa Enrique, ale odgrywa ważną rolę, będąc super-rezerwowym. W ostatniej kampanii środkowy napastnik rozegrał 46 meczów, zdobył 19 bramek i zaliczył 6 asyst.
Paryżanie zapłacili za Goncalo Ramosa około 65 milionów euro, a aktualna wartość rynkowa byłego zawodnika Benfiki Lizbona wynosi 40 milionów euro. Obecny kontrakt piłkarza z Paris Saint-Germain obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku, czyli do końca sezonu 2027/2028.