Głośne wzmocnienie Zagłębia Lubin. Kontrakt podpisany

Zagłębie Lubin zgodnie z przewidywaniami sfinalizowało transfer Kajetana Szmyta z Warty Poznań. 22-letni ofensywny pomocnik parafował już umowę z Miedziowymi - przekazał Filip Trokielewicz, dziennikarz portalu mkszaglebie.pl.

Kajetan Szmyt
Obserwuj nas w
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Kajetan Szmyt

Kajetan Szmyt parafował umowę z Zagłębiem Lubin

Zagłębie Lubin wczoraj przeprowadziło swój pierwszy ruch w letnim okienku transferowym. Szeregi drużyny Miedziowych wzmocnił bowiem Adam Radwański, który dotychczas występował w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Kolejnym nabytkiem lubińskiego zespołu będzie Kajetan Szmyt, który opuści zdegradowaną Wartę Poznań. Ofensywny pomocnik podpisał już kontrakt z Zagłębiem – przekazał Filip Trokielewicz z portalu “mkszaglebie.pl”.

POLECAMY TAKŻE

Umowa między stronami będzie obowiązywała przez najbliższe trzy lata – do 30 czerwca 2027 roku. Jak wcześniej informował Tomasz Włodarczyk z serwisu “Meczyki.pl”, Miedziowi za ofensywnego pomocnika zapłacą 500 tysięcy złotych, co nie wydaje się wygórowaną kwotą. Jakub Seweryn ze strony “Sport.pl” następnie dodał jednak, że na podobne pieniądze przy okazji tej transakcji mogą liczyć sam zawodnik oraz jego agent.

Kajetan Szmyt na przestrzeni minionego sezonu rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobył 7 bramek i zanotował 2 asysty. Zawodnik dobrze czujący się również na skrzydle uchodzi za jednego z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia w PKO BP Ekstraklasie. Dodajmy, iż 22-latka w przeszłości łączono też z Legią Warszawa, Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław oraz Rakowem Częstochowa. Ostatecznie trafi on jednak do Zagłębia Lubin.

Komentarze