Oficjalnie: Zagłębie Lubin otwiera letnie okienko. Posiłki z pierwszej ligi

Zagłębie Lubin sfinalizowało swój pierwszy letni transfer. Miedziowi wzmocnili się kosztem Termaliki, podpisując dwuletni kontrakt z Adamem Radwańskim.

Adam Radwański
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Adam Radwański

Zagłębie sprowadziło piłkarza Termaliki

Zagłębie ma za sobą dość bezbarwny sezon, zakończony na ósmym miejscu w tabeli Ekstraklasy. W Lubinie nie brakuje determinacji, aby osiągnąć dużo lepszy wynik. W czwartek Miedziowi sfinalizowali pierwszy letni transfer. Dwuletni kontrakt podpisał Adam Radwański, któremu przyglądano się już od bardzo dawna. Wszechstronny pomocnik opuścił Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, aby znów sprawdzić się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Radwański nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy ze Słonikami. Zamiast tego, przystał na propozycję Zagłębia Lubin, trafiając pod skrzydła Waldemara Fornalika. To pierwszy ruch kadrowy Miedziowych przed startem sezonu 2024/2025.

– Adam to zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu i był naszym celem transferowym od kilku okienek. Brak chęci na Termaliki na wypuszczenie swojego kapitana spowodował, że nie sięgnęliśmy po Adama wcześniej. Adam, życzymy Ci wszystkiego dobrego, podążaj drogą choćby Mateusza Grzybka, który przetarł już szlaki zawodników grających w Termalice. Adam, powodzenia – powiedział dyrektor Zagłębia Piotr Burlikowski.

26-letni Radwański był związany z Termalicą od 2020 roku. W sezonie 2023/2024 uzbierał na zapleczu Ekstraklasy sześć bramek i cztery asysty. Jest piłkarzem wszechstronnym, bowiem z powodzeniem może występować w środku pola, a także na skrzydłach i bokach obrony.

Komentarze