Frenkie de Jong niepewny przyszłości, komplikuje się sytuacja Holendra

Frenkie de Jong miał po sezonie rozstać się z FC Barcelona. Bayern Monachium jest zainteresowany zawodnikiem. Sky Germany przekonuje jednak, że sprawa się komplikuje.

Frenkie de Jong
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Frenkie de Jong może jednak nie zmienić klubu

Frenkie de Jong miał być w szeregach FC Barcelony kluczową postacią na lata. Holender ma kontrakt ważny z Katalończykami do końca czerwca 2026 roku. Wydawało się, że piłkarz zmieni pracodawcę. Niemniej najnowsze wieści w tej sprawie sugerują, że sprawa się mocno skomplikowała.

Sky Germany podało, że przez długi czas zainteresowanie zawodnikiem wykazywał Bayern Monachium. Niemiecka ekipa po przegranej walce o mistrzostwo Niemiec ma zamiar wzmocnić się na kilku pozycjach, w tym w pomocy. Jednym z kandydatów do gry w zespole z Allianz Arena był reprezentant Holandii.

Bawarczycy jednak ostatnio zaczęli się wycofywać z przeprowadzenia transakcji. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć kilka czynników. Między innymi duża cena za ewentualny transfer. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 70 milionów euro. Przeszkodą mogą być również oczekiwania finansowe samego piłkarza.

Źródło jednocześnie podaje, że Barca nie jest zainteresowana negocjacjami w sprawie wymiany zawodników. Tym samym dzisiaj temat transferu z udziałem de Jonga mocno się skomplikował.

Holenderski pomocnik trafił do ekipy z La Liga w lipcu 2019 roku z Ajaxu za 86 milionów euro. De Jong wcześniej bronił barw Willem II. Z kolei w tej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 30 meczach. Strzelił w nich dwa gole. Na boisku piłkarz spędził ponad 2500 minut.

Czytaj więcej: Real Madryt jasno określił swoje priorytety przed nowym sezonem

Komentarze