Erik Exposito znalazł nowy klub. Niespodziewany kierunek

Erik Exposito, który nie przedłużył wygasającego kontraktu ze Śląskiem Wrocław, został nowym piłkarzem Umm Salal SC. To siódma drużyna ostatniego sezonu ligi katarskiej.

Erik Exposito
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Erik Exposito

Erik Exposito przenosi się do Kataru. Umowa podpisana

Erik Exposito nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy ze Śląskiem Wrocław, dlatego do nowego klubu mógł dołączyć w ramach wolnego transferu. Wiadomo już, gdzie 27-letni napastnik będzie kontynuował swoją karierę. Wybór hiszpańskiego snajpera padł na katarski Umm Salal SC.

Siódma drużyna ostatniego sezonu katarskiej ekstraklasy wystosowała już oficjalny komunikat informujący o pozyskaniu Erika Exposito. Przypomnijmy, że wychowanek Malagi był jedną z największych gwiazd PKO BP Ekstraklasy, a w minionej kampanii został królem strzelców rozgrywek.

Hiszpański napastnik strzelił 19 goli, czym bez wątpienia przyczynił się do wywalczonego przez Wojskowych wicemistrzostwa Polski. Warto dodać, iż zespół prowadzony przez Jacka Magierę do ostatniej kolejki naciskał na Jagiellonię Białystok, ale tytuł ostatecznie przypadł Żółto-Czerwonym.

Erik Exposito z powodzeniem występował w barwach Śląska Wrocław od lipca 2019 roku, gdy przeprowadził się do WKS-u na zasadzie wolnego transferu z Las Palmas. Podkreślmy, że ceniony atakujący na Wyspach Kanaryjskich grał jednak głównie w rezerwach tamtejszego klubu.

Fachowy portal “Transfermarkt” szacuje wartość rynkową 27-letniego atakującego na 2,5 miliona euro.

Komentarze