Dwa czołowe kluby Premier League zabiegają o bramkarza Arsenalu

Arsenal wkrótce może mieć twardy orzech do zgryzienia. Według informacji serwisu Fichajes.net dwa czołowe kluby Premier League są zainteresowane Aarnem Ramsdelem.

Aarom Ramsdale
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Aarom Ramsdale

Chelsea i Newcastle United zainteresowane Aaronem Ramsdele’em

Arsenal nie może być pewny przyszłości Aarona Ramsdale’em w klubie. Od momentu, gdy numerem jeden w bramce został Davida Raya. Najnowsze wieści serwisu Fichajes.net przekonują, że 25-letni może zatem niebawem zmienić pracodawcę.

Źródło podaje, że Chelsea i Newcastle United to dwa kluby, które wykazały zainteresowanie pozyskaniem angielskiego bramkarza z Arsenalu. Nie jest natomiast tajemnicą, że wymienione ekipy szukają golkipera, który miałby pełnić funkcję pierwszego bramkarza w drużynie.

Bramkarz Arsenalu wyceniany na 25 milionów euro

Ewentualna przeprowadzka Ramsdale’a do Chelsea lub Newcastle może oznaczać szanse na odbudowanie swojej kariery piłkarskiej. Jednocześnie zawodnik mógłby udowodnić swoją wartość na boisku. Inną sprawą jest natomiast to, że Kanonierzy mogli utracić gracza z potencjałem. Arsenal jednocześnie musiałby znaleźć nowego bramkarza, który musiałby być alternatywą dla aktualnej “jedynki”.

Ramsdale ma kontrakt ważny z klubem z Londynu do końca czerwca 2026 roku. Zawodnik trafił do Arsenalu latem 2021 roku z Sheffield United, kosztując wówczas 28 milionów euro. W tej kampanii bramkarz wystąpił w 11 spotkaniach, w których zachował trzy razy czyste konto. Ramsdale ogólnie stracił 12 goli.

Czterokrotny reprezentant Anglii ma też w swoim piłkarskim CV takie kluby jak: Bournemouth czy Wimbledon. W drużynie narodowej zawodnik zadebiutował w listopadzie 2021 roku.

Czytaj więcej: Klub z Premier League zainteresowany zatrudnieniem Jose Mourinho

Komentarze