De ligt gotowy na wielki transfer do Premier League! Do ustalenia tylko szczegóły

Matthijs de Ligt poinformował Bayern Monachium o chęci transferu do Manchesteru United. Holender uzgodnił warunki kontraktu z Czerwonymi Diabłami - informuje Florian Plettenberg ze Sky Sport DE.

Matthijs de Ligt
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

Manchester United porozumiał się z obrońcą, De Ligt jedną nogą w klubie

Manchester United jest coraz bliżej sprowadzenia pierwszego nowego zawodnika w letnim oknie transferowym. Czerwone Diabły skupiły swoją uwagę na pozyskaniu czołowego środkowego obrońcy. Matthijs de Ligt od dłuższego czasu łączony był z transferem do Anglii, lecz aktualnie wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwany transfer w końcu stanie się faktem. Najnowsze wieści w tej sprawie nie pozostawiają żadnych wątpliwości odnośnie zbliżającej się przeprowadzki.

POLECAMY TAKŻE

Jak przekazał Florian Plettenberg z niemieckiej stacji Sky Sport, holenderski obrońca miał poinformować Bayern Monachium o swojej decyzji. Piłkarz jest gotowy na przeprowadzkę na Old Trafford i uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z nowym klubem. Agentka zawodnika Rafaela Pimenta pracuje nad ostatnimi szczegółami, aby dopiąć transakcję do końca. Z kolei Manchester United prowadzi negocjację z Bawarczykami odnośnie kwoty transferu za Matthijsa de Ligta.

De Ligt w Bayernie gra dopiero od dwóch lat, bowiem na Allianz Arenę trafił w lipcu 2022 roku. Ówczesny klub obrońcy Juventus sprzedał go za kwotę 67 milionów euro. W przeszłości reprezentant Holandii reprezentował również Ajaks Amsterdam, którego jest wychowankiem.

W poprzednim sezonie de Ligt był kluczową postacią Bayernu i fundamentem linii defensywnej. Łącznie 24-latek rozegrał 30 spotkań, w których zdobył 2 bramki i zanotował jedną asystę.

Komentarze