Nagelsmann na wylocie z reprezentacji Niemiec! Federacja kusi wybitnego trenera

Jurgen Klopp w nadchodzących miesiącach może zastąpić Juliana Nagelsmanna w reprezentacji Niemiec. Z informacji portalu TeamTalk wynika, że były trener Liverpoolu jest kuszony propozycją z niemieckiej federacji.

Julian Nagelsmann
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Jurgen Klopp może zostać selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec w roli gospodarza Euro 2024 zakończyła udział w turnieju na etapie ćwierćfinału. Die Manschaft przegrali (1:2) w dogrywce z reprezentacją Hiszpanii. Za naszą zachodnią granicą kibice są sfrustrowani słabą postawą ich ulubieńców. Coraz więcej wskazuje na to, że z posadą może pożegnać się Julian Nagelsmann. Młodego szkoleniowca na ławce trenerskiej miałby zastąpić były opiekun Liverpoolu i Borussii Dortmund.

POLECAMY TAKŻE

Jak możemy przeczytać na portalu TeamTalk, który powołuje się na hiszpańskie źródła Jurgen Klopp może się skusić na ofertę z rodzimej federacji. Niemiecki szkoleniowiec ma być przychylnie nastawiony na możliwość poprowadzenia reprezentacji Niemiec podczas Mistrzostw Świata w 2026 roku. Co więcej, na ten moment źródło zapewnia, że Klopp jest faworytem na stanowisko, które obecnie piastuje jeszcze Julian Nagelsmann. Gdyby tak się stało, nie byłoby w tym nic dziwnego. 57-latek podkreślał w przeszłości, że z chęcią skorzystałby z możliwości pracy z rodzimą drużyną narodową.

Kto powinien być selekcjonerem reprezentacji Niemiec?

Julian Nagelsmann 23%
Jurgen Klopp 73%
Inny trener 3%
1191+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Julian Nagelsmann
  • Jurgen Klopp
  • Inny trener

Aktualnie niemiecki trener przebywa na zasłużonym urlopie w swojej willi w Santa Ponsa w Hiszpanii. W Liverpoolu, który był jego ostatnim pracodawcą, spędził aż dziewięć lat. Na ławce trenerskiej The Reds zasiadał 489 razy i wygrał 304 mecze. Łupem doświadczonego szkoleniowca padł m.in. triumf w Premier League i Lidze Mistrzów.

Jakiś czas temu nazwisko Kloppa łączone było z funkcją selekcjonera reprezentacji USA. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Niemiec zdecydował się na pracę za oceanem.

Komentarze