David de Gea wreszcie wróci do gry? Intratne oferty na stole

David de Gea pozostaje bez klubu od lipca 2023 roku. Według Rudy'ego Galettiego ze stacji Sportitalia hiszpański bramkarz otrzymał oferty od dwóch klubów z Arabii Saudyjskiej.

David de Gea
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: David de Gea

David de Gea może zakotwiczyć w Arabii Saudyjskiej

David de Gea w lipcu 2023 roku rozstał się z Manchesterem United i od tamtej pory pozostaje bez klubu. 33-letni bramkarz był więc bezrobotny przez cały sezon 2023/2024. Wydaje się jednak, że doświadczony golkiper podczas trwającego letniego okienka transferowego znajdzie nową drużynę i wreszcie wróci do gry.

Nowe wieści w sprawie przyszłości 45-krotnego reprezentanta Hiszpanii podał dziennikarz stacji telewizyjnej “Sportitalia”, Rudy Galetti. Według wspomnianego żurnalisty dwa zespoły z Arabii Saudyjskiej rozpoczęły rozmowy z Davidem de Geą. Jedną z ekip, która przedstawiła ofertę 33-latkowi, jest tamtejszy Al-Shabab.

POLECAMY TAKŻE

W tym klubie na co dzień występuje między innymi etatowy reprezentant Belgii – Yannick Ferreira Carrasco. David de Gea między słupkami Manchesteru United z powodzeniem stał od 2011 roku, kiedy przeprowadził się na Old Trafford za 25 milionów euro z Atletico Madryt. Ceniony bramkarz z Czerwonymi Diabłami w kampanii 2012/2013 wygrał mistrzostwo Premier League.

Mierzący 192 centymetry wzrostu golkiper w koszulce angielskiej drużyny rozegrał łącznie 545 meczów, wpuścił 590 goli i zachował 190 czystych kont. Urodzony w Madrycie zawodnik pomimo rocznego rozbratu z futbolem, zapewne wniesie potrzebną jakość do zespołu, z którym ostatecznie podpisze kontrakt. Jego przyszłość powinna wyjaśnić się w najbliższych tygodniach.

Komentarze