Szokujące przenosiny Ansu Fatiego? Chce go słynny szkoleniowiec

Ansu Fati w letnim okienku transferowym może odejść z Barcelony. 21-letniego skrzydłowego w Fenerbahce Stambuł widziałby Jose Mourinho - podaje hiszpański dziennik MARCA.

Ansu Fati
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Ansu Fati

Fati łączony z Fenerbahce Stambuł. Zagra pod wodzą Mourinho?

Ansu Fati wrócił już do Barcelony po okresie wypożyczenia spędzonym w Brighton & Hove Albion. Hansi Flick nie liczy jednak na 21-letniego skrzydłowego, który najprawdopodobniej otrzyma zgodę na poszukiwanie nowego klubu. Co ciekawe, 10-krotny reprezentant Hiszpanii może obrać bardzo zaskakujący kierunek.

Jak podają dziennikarze gazety “MARCA”, Ansu Fati wzbudził bowiem zainteresowanie Fenerbahce Stambuł. Wciąż perspektywiczny atakujący przykuł uwagę nowego szkoleniowca tureckiego giganta – Jose Mourinho. Portugalski trener uważa, że młody Hiszpan pod jego wodzą wróciłby do dawnej dyspozycji, gdy zachwycał cały piłkarski świat.

POLECAMY TAKŻE

Lewoskrzydłowy na stole podobno ma również ofertę od Sevilli, w której zaczynał swoją przygodę z futbolem. Ansu Fati w ostatnim sezonie na angielskich boiskach w barwach Mew rozegrał łącznie 27 meczów, strzelił 4 gole i zaliczył 1 asystę. To jednak nie przekonało włodarzy Brighton & Hove Albion do wykupienia młodzieńca.

Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia dwudziestojednolatka na 25 milionów euro i potencjalny kupiec zapewne musiałby się liczyć z podobnym wydatkiem. Kontrakt ofensywnego zawodnika z Dumą Katalonii obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku. Przypomnijmy, że rozwój pochodzącego z Gwinei Bissau piłkarza wyhamowały liczne kontuzje.

Komentarze