Wietrzenie szatni w Borussii M’Gladbach. Weteran na wylocie

Borussia Monchengladbach w letnim okienku transferowym chce pozbyć się Christopha Kramera. Zarobki niemieckiego pomocnika przewyższają możliwości klubu, dlatego 33-latek prawdopodobnie opuści Borussia-Park - podaje "Bild".

Christoph Kramer
Obserwuj nas w
newsNRW / Alamy Na zdjęciu: Christoph Kramer

Christoph Kramer może opuścić Borussię Monchengladbach

W poprzedni weekend dobiegł końca sezon 2023/24 w Bundeslidze. Minione rozgrywki okazały się kompletnie nieudane dla Borussii Monchengladbach. Popularne „Źrebaki” zakończyły kampanię dopiero na 14. lokacie, dlatego klub będzie czekało pracowite lato, aby należycie wzmocnić kadrę.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji przekazanych przez „Bild” wynika, że jednym z graczy, który może opuścić Borussię Monchengladbach jest Christoph Kramer. Mistrz świata z 2014 roku jest jednym z najdłużej grających piłkarze w zespole. Jednak 33-letni pomocnik w przerwie między sezonami może podzielić los Patricka Hermanna oraz Tony’ego Jantschke. Wymieniona dwójka zakończyła współpracę ze Źrebakami, z tym że przeszli na sportową emeryturę.

Niemiecki dziennik przekazuje, że Borussia Monchengladbach jest zdecydowana na rozstanie z Christophem Kramerem. Niemiecki pomocnik jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w klubie, ale jego wkład jest minimalny. Z uwagi na zmniejszenie kwoty płacy, klub chce zakończyć współpracę z 33-latkiem, który w minionej kampanii rozegrał zaledwie 14 spotkań na boiskach Bundesligi.

Christoph Kramer w przypadku odejścia może zakończyć piłkarską karierę. Niemiec jednak wciąż może pracować przy piłce. 33-latek często występuje w ZDF jako ekspert. Być może to właśnie z tym zawodem zwiąże swoją przyszłość mistrz świata z 2014 roku.

Sprawdź także: Młody Francuz na celowniku Napoli. Wcześniej interesował się nim Liverpool

Komentarze