Chelsea zwiększyła zainteresowanie snajperem ligowego rywala

Chelsea była poważnie zainteresowana Benjaminem Sesko, ale słoweński napastnik zdecydował się zostać w Lipsku. Dlatego The Blues mogą ruszyć po Jhona Durana z Aston Villi - podaje Matt Law na łamach brytyjskiego dziennika The Telegraph.

Jhon Duran
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Jhon Duran

Jhon Duran ponownie łączony z Chelsea

Chelsea podczas nadchodzącego letniego okienka transferowego planuje pozyskać nowego napastnika. Dotychczas celem numer jeden włodarzy The Blues był Benjamin Sesko, jednak słoweński snajper ostatecznie ma przedłużyć swoją umowę z Bykami. Dlatego władze Niebieskich muszą szukać dalej, a na ich radar ponownie trafił Jhon Duran z Aston Villi, który z przenosinami na Stamford Bridge był łączony przez media już jakiś czas temu.

POLECAMY TAKŻE

Jak ujawnił Matt Law na łamach brytyjskiego dziennika “The Telegraph”, Chelsea w ostatnich godzinach zwiększyła swoje zainteresowanie kolumbijskim napastnikiem. Niewykluczone, że ostatecznie to właśnie dwudziestolatek zasili szeregi londyńskiego klubu. Jhon Duran koszulkę obecnego zespołu przywdziewa od stycznia 2023 roku, kiedy przeprowadził się na Villa Park za prawie 17 milionów euro z występującego w MLS Chicago Fire.

Dziewięciokrotny reprezentant Kolumbii nie jest podstawowym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Unaia Emery’ego, a mimo to może pochwalić się niezłymi statystykami. Jhon Duran na przestrzeni minionej kampanii rozegrał 37 meczów (1103 minuty), podczas których 8 razy wpisał się na listę strzelców. Portal “Transfermarkt” wycenia perspektywicznego napastnika na 20 milionów euro, choć Aston Villa liczy na zarobek rzędu 50 milionów euro.

Komentarze