Wielki talent opuszcza Manchester United. Wybrał grę w Serie A

Omari Forson nie przedłużył wygasającego kontraktu z Manchesterem United. Utalentowany napastnik od przyszłego sezonu będzie występował na boiskach Serie A. Jego nowym klubem będzie AC Monza - informuje Fabrizio Romano.

Omari Forson
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Omari Forson

Omari Forson zostanie zawodnikiem Monzy

Manchester United chciałby wymazać z pamięci minioną kampanię. „Czerwone Diabły” już na etapie fazy grupowej pożegnały się z Ligą Mistrzów, a w Premier League zajęły odległe miejsce. Na otarcie łez podopieczni Erika ten Haga wygrali Puchar Anglii. Nadchodzące letnie okienko transferowe więc będzie pracowite dla działaczy z Old Trafford, aby wzmocnić kadrę przed przyszłym sezonem.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z zawodników, który opuści Manchester United jest Omari Forson. Utalentowany napastnik nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem, dlatego wraz z końcem czerwca zostanie wolnym agentem. Klub długo negocjował z 19-latkiem, ale ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia.

Z informacji przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że Omari Forson znalazł już nowy zespół. Młodzieżowy reprezentant Anglii od przyszłego sezonu będzie występował na boiskach Serie A. Jego nowym klubem bowiem zostanie AC Monza. Włoski dziennikarz zdradził, że 19-latek podjął już decyzję i uzgodnił warunki umowy z włoską drużyną.

Omari Forson w minionej kampanii zadebiutował w barwach seniorskiej drużyny Manchesteru United. Anglik łącznie rozegrał siedem spotkań pod okiem Erika Ten Haga. 19-latkowi nawet raz udało się zaliczyć asystę, a miało to miejsce w rywalizacji ligowej przeciwko Wolverhampton Wanderers.

Sprawdź także: FC Porto zarobi fortunę? Napastnik celem angielskich potentatów

Komentarze