Man Utd rozważa sensacyjny ruch. Na celowniku gracz Chelsea

Manchester United w letnim okienku transferowym może osłabić ligowego rywala. Na celowniku "Czerwonych Diabłów" znalazł się Ben Chilwell z Chelsea - informuje Sami Mokbel z "Daily Mail".

Ben Chilwell oraz Conor Gallagher
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Ben Chilwell oraz Conor Gallagher

Ben Chilwell w kręgu zainteresowań Manchesteru United

Tegoroczne letnie okienko transferowe będzie niezwykle pracowite dla Manchesteru United. Klub po słabym sezonie będzie chciał dokonać kilku wzmocnień. Przede wszystkim w defensywie. To właśnie ta pozycja w poprzedniej kampanii sprawiała największy ból głowy Erikowi ten Hagowi, który przez kontuzje musiał właściwie co mecz rotować składem.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji przekazanych przez Samiego Mokbela wynika, że Manchester United zainteresował się lewym obrońcą. Dziennikarz „Daily Mail” zdradził, że chodzi o Bena Chilwella z Chelsea. „Czerwone Diabły” wkrótce mogą rozpocząć zintensyfikowane działania w celu pozyskania zawodnika „The Blues”.

Obecnie nie są znane plany Chelsea na Bena Chilwella. Wiemy, że drużynę objął już Enzo Maresca. Zatem czas pokaże, czy Anglik będzie miał przyszłość w londyński zespole. W przypadku ewentualnej przeprowadzki do Manchesteru United, 27-latek rywalizowałby o miejsce w składzie z Lukiem Shawem.

Wychowanek Leicester City w minionej kampanii rozegrał łącznie 21 spotkań w koszulce Chelsea. Warto zaznaczyć, że Ben Chilwell miał spore problemy zdrowotne. Na początku kampanii wyeliminowała go z gry kontuzji uda. Natomiast później nabawił się urazu kolana. To właśnie ona prawdopodobnie sprawiła, że 27-latka nie oglądamy w reprezentacji Anglii na EURO 2024.

Sprawdź także: Liverpool podbierze Manchesterowi United cel transferowy? W grze ponad 100 mln funtów

Komentarze