Bayern wyprzedaje kluczowych graczy! PSG zgłasza się po gwiazdę

Kinglsey Coman to kolejny piłkarz Bayernu Monachium, który może opuścić klub w trakcie letniego okienka. Rozmowy z piłkarzem prowadzi PSG - informuje Florian Plettenberg.

Bayern Monachium
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Bayern Monachium

Kingsley Coman może trafić latem do Paris Saint-Germain

Ostatnie tygodnie wskazują na to, że latem podczas okna transferowego Bayern Monachium może przejść bardzo dużą rewolucję kadrową. Niedawno informowano o potencjalnym transferze Joshuy Kimmicha oraz Matthijsa de Ligta. Natomiast w poniedziałek pojawiły się kolejne wieści transferowe związane z wyprzedażą w zespole z Bawarii. Klub może opuścić kolejny kluczowy zawodnik.

POLECAMY TAKŻE

Florian Plettenberg przekazał, że Kinglsey Coman znalazł się na liście życzeń Paris Saint-Germain. Co więcej, dziennikarz przekonuje, że odbyły się już pierwsze rozmowy pomiędzy piłkarzem a francuskim klubem. Warto wspomnieć, że 28-letni skrzydłowy jest wychowankiem drużyny z Paryża. W stolicy Francji stawiał pierwsze kroki w futbolu, a w sezonie 2013/2014 udało mu się wystąpić w 4 meczach w koszulce pierwszego zespołu.

Dziennikarz stacji Sky Sport wskazuje, że kwota transferu może wynieść ok. 40-50 mln euro, bowiem na tyle wycenia się reprezentanta Francji. Obecna umowa piłkarza z Bayernem Monachium obowiązuje do czerwca 2027 roku, a z jej tytułu Coman inkasuje 15 mln euro brutto rocznie.

W poprzedniej kampanii Kingsley Coman zagrał tylko w 27 meczach, w których strzelił 5 goli i zanotował 3 asysty. Francuz na przestrzeni całego sezonu niejednokrotnie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Skrzydłowy regularnie łapał urazy mięśniowe, a ponadto na początku roku zerwał więzadła w kolanie. Mimo to selekcjoner reprezentacji Francji umieścił go w składzie na Euro 2024.

Komentarze