Bayern ryzykuje stratę milionów euro, chodzi o cel transferowy Realu

Bayern Monachium niewykluczone, że będzie mógł liczyć na Alphonso Daviesa w nowym sezonie. Florian Plettenberg podaje, że Kanadyjczyk może zostać w klubie do końca umowy.

Piłkarze Bayernu Monachium
Obserwuj nas w
fot. Diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu Monachium

Alphonso Davies może zostać w Bayernie Monachium do wygaśnięcia kontraktu

Bayern Monachium cały czas nie może być pewnym przyszłości Alphonso Daviesa. Reprezentant Kanady ma umowę ważną z Bawarczykami do końca czerwca 2025 roku. Tymczasem ciekawymi wieściami podzielił się dziennikarz Florian Plettenberg.

POLECAMY TAKŻE

Znany insider przekonuje, że na dzisiaj klub z Monachium nie otrzymał żadnej oferty w sprawie Daviesa od Realu Madryt. Według medialnych doniesień Królewscy są od dłuższego czasu zainteresowani pozyskaniem piłkarza. Plettenberg natomiast daje do zrozumienia, że realnym scenariuszem może być zmiana klubu z udziałem gracza na zasadzie wolnego transferu.

Jasne jest, że działacze Bayernu w ostatnich dniach prowadzili rozmowy ze stroną piłkarza w sprawie nowego kontraktu. Ostatecznie jednak żadne porozumienie nie zostało osiągnięte. Przedstawiciele giganta Bundesligi zaproponowali swoją ofertę, która nie znalazła uznania u Daviesa. Reprezentant Kanady oczekuje zarobków na poziomie 20 milionów euro rocznie. Władze Bayernu ustalili jasne granice i nie zamierzają składać szalonych propozycji.

23-latek to 45-krotny reprezentant kraju. W ostatnim sezonie Davies wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, strzelając w nich trzy gole. Ponadto na koncie Kanadyjczyka znalazło się sześć asyst. Zawodnik trafił do ekipy z Monachium w 2019 roku z Vancouver za 14 milionów euro.

Czytaj więcej: Manchester United zacznie zbrojenie od obrońcy? Ten Hag chce rodaka

Komentarze