Manchester United zacznie zbrojenie od obrońcy? Ten Hag chce rodaka

Man Utd latem ma zamiar uszczelnić defensywę. Jednocześnie ekipa z Old Trafford może ściągnąć nowego defensora. Wieści przekazał dziennikarz Florian Plettenberg.

Jim Ratcliffe
Obserwuj nas w
fot. Mark Pain / Alamy Na zdjęciu: Jim Ratcliffe

Matthijs De Ligt znalazł się na celowniku Manchesteru United

Manchester United ma ambitne plany na letnie okno transferowe. Klub z Old Trafford liczy na wzmocnienie się na kilku pozycjach. Wieści w sprawie przekazał zwykle dobre poinformowany w sprawach dotyczących transferów dziennikarz Florian Plettenberg. Źródło przekonuje, że na radarze Czerwonych Diabłów znalazł się Matthijs De Ligt z Bayernu Monachium. Zwolennikiem transferu z udziałem reprezentanta Holandii jest Erik ten Hag, który zna zawodnika jeszcze z czasów współpracy w Ajaxie.

POLECAMY TAKŻE

Na dzisiaj jasne jest jednak, że klub z Old Trafford nie podjął jeszcze żadnych kroków, aby pozyskać De Ligta. Na razie zbiera informacje, które mogą pomóc przy sfinalizowaniu ewentualnej transakcji. Działacze przedstawiciela Premier League liczą, że transfer może kosztować mniej więcej 50 milionów euro.

Wiadomo d dłuższego czasu, że holenderski gracz jest jednym z tych, który może w trakcie letniej sesji transferowej zakończyć swoją współpracę z klubem z Niemiec. 24-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2027 roku. Rynkowa wartość piłkarza jest natomiast szacowana na 65 milionów euro.

De Lig trafił do Bayernu w lipcu 2022 roku. Zawodnik rozstał się wówczas z Juventusem, który zarobił na transakcji 67 milionów euro. W ostatnim sezonie obrońca rozegrał 30 meczów, notując w nich dwa trafienia i asystę.

Czytaj więcej: Mecz otwarcia Euro 2024 bez niespodzianki, Niemcy postraszyli rywali [WIDEO]

Komentarze