Barcelona ma dwa główne cele. Deco i Flick wybrali

FC Barcelona wchodzi w nową erę. Trenerem Blaugrany został Hansi Flick, który zastąpił Xaviego. Niemiecki szkoleniowiec i Deco wytypowali dwa główne cele na lato.

Hansi Flick
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Hansi Flick

Barcelona koncentruje się na duecie z Premier League

Barcelona potrzebuje wzmocnienia, a jednocześnie przebudowy kadry. To efekt nie tylko niesatysfakcjonującego poprzedniego sezonu, ale także konieczności wypełnienia przepisów Financial Fair Play. Blaugrana musi poszukać nowych zawodników, którzy zagwarantują odpowiednią jakość, ale równocześnie jest zmuszona dokona sprzedaży jednej z gwiazd.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Mimo niepewności w kwestii budżetu przeznaczonego na transfery, Hansi Flick i Deco już wybrali dwóch zawodników, których Barcelona powinna pozyskać. To Bruno Guimaraes z Newcastle i Luis Diaz z Liverpoolu, zdradza Joaquim Piera. Brazylijczyk wzmocni środek pola, natomiast Kolumbijczyk ma zwiększyć rywalizację na skrzydle.

Jednak Barcelona nie będzie w stanie sprowadzić wspomnianej dwójki, jeżeli nie wypracuje odpowiedniego zysku z transferów. Przepisy Financial Fair Play w La Liga odegrają tu kluczową rolę. Bruno Guimaraes jest wyceniany na 85 milionów euro, jednak Barca ma dysponować “specjalną klauzulą”, natomiast Luis Diaz według portalu Transfermarkt ma kosztować 75 milionów.

POLECAMY TAKŻE

Zobacz także: Znamy daty El Clasico. Wtedy zmierzą się Barcelona i Real

Komentarze