Serie A: Żurkowski pokonał Szczęsnego, Piątek bez bramki – podsumowanie 27. kolejki [WIDEO]

Wojciech Szczęsny
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wyniki 27. kolejki Serie A. W sobotę zostały rozegrane w sumie tylko trzy potyczki. Na początek Salernitana zremisowała z Bologną 1:1. Później Empoli okazało się słabsze od Juventusu (2:3). Wojciech Szczęsny w 40. minucie został pokonany przez Szymona Żurkowskiego, który wykorzystał zamieszenie pod bramką Starej Damy. W trzeciej konfrontacji Sassuolo wygrało u siebie z Fiorentiną 2:1. Krzysztof Piątek zagrał 62. minuty dla klubu z Florencji. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich spotkań.

Żurkowski to za mało, zwycięska Stara Dama, Fiorentina bez punktów

W pierwszej potyczce Salernitana grała u siebie z Bologną. Finalnie beniaminkowi udało się zdobyć jedno oczko po remisie 1:1. Paweł Jaroszyński przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy. Z kolei Łukasz Skorupski zagrał 90 minut dla gości. Potem Empoli przegrało z Juventusem 2:3. Szymon Żurkowski zdobył gola strzałem z kilku metrów i zagrał 90 minut dla gospodarzy. Wojciech Szczęsny był podstawowym bramkarzem Starej Damy.

Na koniec ACF Fiorentina grała w delegacji z US Sassuolo. Ostatecznie było 2:1 dla gospodarzy. Piątek został zmieniony w 62. minucie. Natomiast Drągowski rozegrał cały mecz w szeregach gości.