Pierwszy gol Żurkowskiego w Serie A! Polak bohaterem beniaminka [WIDEO]

Szymon Żurkowski
Pressfocus Na zdjęciu: Szymon Żurkowski

Szymon Żurkowski strzelił swojego pierwszego gola na boiskach Serie A. Pomocnik Empoli bramką w doliczonym czasie gry, dał Empoli wygraną 2:1 z Sassuolo.

• 31 października tego roku na długo pozostanie w pamięci Szymona Żurkowskiego
  • Polak strzelił swojego pierwszego gola w Serie A
  • Bramka 24-latka dała Empoli wygraną 2:1 z Sassuolo

Lepszego momentu na debiutanckiego gola być nie mogło

Szymon Żurkowski kilka lat temu zachwycał swoimi występami w barwach Górnika Zabrze. 24-latek o sporym potencjale został sprzedany do Fiorentiny zima 2019 roku. Na Półwysep Apeniński przeniósł się jednak dopiero pół roku później.

Mimo upływającego czasu, Żurkowski nie zdołał wywalczyć sobie miejsce w składzie Fiołków. Jego licznik występów dla Fiorentiny w Serie A zatrzymał się na dwóch. Polak chciał jednak grać częściej. Z tego powodu zdecydował się na wypożyczenie do Empoli. Z klubem tym awansował do włoskiej elity.

Tego lata 24-letni pomocnik ponownie zasilił szeregi Empoli na zasadzie tymczasowego transferu. Licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał już 11 meczów. Szczególnie udany był ten niedzielny z Sassuolo. Jego koledzy dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, zdobyli bramkę samobójczą. Do remisu 1:1 doprowadzili w 83. minucie po wykorzystaniu rzutu karnego.

Wydawało się, że Empoli zremisuje z Sassuolo. Tymczasem w 92. minucie Liam Henderson podał do będącego w polu karnym Żurkowskiego. Polak nie zastanawiał się i oddał atomowe uderzeniem, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Tym samym 24-latek swoim debiutanckim trafieniem w Serie A, zapewnił Empoli komplet punktów.