Długo wyczekiwana chwila Płachety. Zadebiutował w Premier League!

Przemysław Płacheta
Pressfocus Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta doczekał się wreszcie debiutu w Premier League. Polak wszedł na boisko w 88. minucie meczu Norwich City – Leeds United, który goście wygrali 2:1.

• Norwich City przegrało 1:2 z Leeds United
  • Polskich kibiców z pewnością najbardziej interesuje jednak Przemysław Płacheta
  • 23-latek zadebiutował w Premier League i stał się 20 Polakiem, który zagrał w tych rozgrywkach

Płacheta wreszcie doczekał się minut

Latem 2020 roku Przemysław Płacheta został zawodnikiem Norwich City. Dotychczasowa przygoda Polaka z Kanarkami układała się różnie. Łącznie z niedzielnym pojedynkiem przeciwko Leeds United, rozegrał łącznie 29 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich gola i zaliczył asystę.

Na Carrow Road o zwycięstwo rywalizowały kluby ze strefy spadkowej. Nie należało zatem spodziewać się fajerwerków. Mimo tego zobaczyliśmy jednak gole. Najpierw w 56. minucie do siatki trafił Raphinha, który pewnie pokonał Tima Krula. Dwie minuty później Norwich wyrównało. Do remisu 1:1 doprowadził Andrew Omobamidele, który pokonał bramkarza po uderzeniu głową.

Na zegarze minęła godzina gry, a z korzystnego rezultatu cieszyło się Leeds. Dla Pawi na 2:1 trafił Rodrigo. Hiszpan wykorzystał niepewną interwencję Krula. Szkoleniowiec Norwich Daniel Farke nie chciał, aby jego zespół przegrał kolejny mecz. W 88. minucie wpuścił na boisko Przemysława Płachetę. Polak nie odmienił losów spotkania i Kanarki uległy 1:2.