Lautaro mówi wprost o przyszłości w Interze. Chce tylko jednego

Lautaro Martinez w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport" podkreślił po raz kolejny swoje przywiązanie do Interu Mediolan i wyraził chęć przedłużenia kontraktu z klubem. Jego los pozostaje jednak niepewny ze względu na zawirowania właścicielskie.

Lautaro Martinez
Obserwuj nas w
Kines Milano / Alamy Na zdjęciu: Lautaro Martinez

Zawirowania wokół Interu mogą opóźnić podpisanie kontraktu z Lautaro Martinezem

Lautaro Martinez ma ważny kontrakt z Interem Mediolan do czerwca 2026 roku, ale od wielu tygodni, a nawet miesięcy powtarza się, że Argentyńczyk przedłuży umowę o kolejne dwa lub trzy lata. Obie strony praktycznie od samego początku wyrażają chęć kontynuowania współpracy i mimo, iż gwiazdor jest łączony z transferem do wielu europejskich gigantów wszystko wskazuje, że pozostanie na San Siro.

POLECAMY TAKŻE

Te plany mogą jednak pokrzyżować zawirowania właścicielskie wokół Interu Mediolan. Rodzina Zhang może stracić udziały w klubie. Wszystko przez zaciągniętą w 2021 roku przez Suning pożyczkę refinansującą w wysokości 275 milionów euro, zabezpieczoną udziałami w zespole z San Siro. Oaktree, które mogłoby przejąć Nerazzurrich nie chce zatrzymać drużyny i będzie dążyło w takiej sytuacji do jej sprzedaży, co stawia klub w świetle bardzo niepewnej przyszłości.

– Jesteśmy blisko, brakuje tylko kilku szczegółów… Wcześniej powiedziałem “w tym tygodniu”, bo sezon się kończy i chciałem wszystko ustalić przed Copa America. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w klubie może wszystko opóźniać: rozmawiamy z Marottą i Ausilio, ale zależy to również od właścicieli. Czekamy, nie wiem, co się wydarzy w ciągu najbliższego tygodnia, ale między nami nie ma problemów – stwierdził Lautaro Martinez w rozmowie z “La Gazzettą dello Sport”.

Zobacz również: Man City przygotowuje się na rozstanie z Bernardo Silvą? Konkretny kandydat na celowniku

Komentarze