Uraz obrońcy Interu poważniejszy niż zakładano. Opuści mecz w Lidze Mistrzów

Francesco Acerbi doznał kontuzji podczas ostatniego meczu przeciwko Romie. Włoch opuścił boisko z grymasem bólu w drugiej połowie. 35-latek przeszedł badania, które wykazały problem mięśniowy w prawej nodze.

Francesco Acerbi
Imago / Nicola Ianuale Na zdjęciu: Francesco Acerbi
  • Francesco Acerbi odniósł kontuzję w meczu z AS Romą
  • Włoch ma problemy mięśniowe w prawej nodze
  • Obrońca opuści spotkanie z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów

Inter będzie musiał sobie poradzić bez Francesco Acerbi’ego

Inter odniósł wspaniałe zwycięstwo (4:2) w emocjonującym meczu z AS Romą na Stadio Olimpico. Złą wiadomością okazała się kontuzja Francesco Acerbi’ego, który zszedł z placu gry w drugiej połowie spotkania. Włoch jest już po badaniach, a ich wyniki nie są dobrą informacją dla fanów Nerazzurrich.

Jak poinformował dziennik Corriere dello Sport, włoski obrońca ma problemy z mięśniem podeszwowym w prawej nodze. Ze względu na uraz czeka go minimum kilka tygodni przerwy. To oznacza, że Inter w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie musiał radzić sobie bez podstawowego obrońcy. Pod nieobecność Acerbi’ego w jego buty wejdzie Stefan De Vrij.

W tym sezonie 35-latek zagrał 28 meczów, w których strzelił 2 bramki i miał tyle samo asyst.