De Rossi po porażce z Interem: Nie ma mowy o komplementach, gdy przegrywasz mecz

AS Roma, choć dzielnie walczyła, to ostatecznie przegrała 2-4 z Interem Mediolan. Po meczu Daniele De Rossi przyznał, że wyznaje zasadę swojego mentora. Nie ma mowy o komplementach dla zespołu, gdy przegrywasz mecz - cytuje trenera rzymian portal Football Italia.

Daniele De Rossi
Imago / Antonello Sammarco Na zdjęciu: Daniele De Rossi
  • AS Roma poniosła porażkę 2:4 w meczu z Interem Mediolan
  • Była to pierwsza przegrana Daniele De Rossiego w roli trenera rzymian
  • Włoski trener przyznał, że jest uczniem Luciano Spallettiego

Daniele De Rossi bierze przykład z Luciano Spallettiego

AS Roma w hicie sobotniej kolejki Serie A uległa na Stadio Olimpico 2:4 w meczu z Interem. Mimo prowadzenia do przerwy gospodarze nie byli w stanie utrzymać wyniku i już na początku drugiej połowy rywale odrobili straty, po czym wyszli na prowadzenie.

Po meczu na konferencji prasowej Daniele De Rossi mówił między innymi o tym, jak zareaguje na porażkę w szatni. Włoch przyznał, że jego mentorem był Luciano Spalletti i to właśnie z jego filozofią się utożsamia.

Jestem uczniem Luciano Spallettiego. Zawsze powtarzał mi po porażce “dobrze sobie poradziłeś, ale nie będzie żadnych komplementów”. Przegrałeś mecz, więc to oznacza, że musisz nad czymś popracować. Porażki rzadko są niezasłużone – powiedział De Rossi na konferencji prasowej.

Nie ma mowy o komplementach dla zespołu, gdy przegrałeś mecz. Jeśli jesteś szczęśliwy po porażce, to kroczysz drogą przeciętności – dodał włoski szkoleniowiec.

Dla Daniele De Rossiego była to pierwsza porażka w roli trenera Romy. Wcześniej odniósł 3 zwycięstwa z rzędu, czym wyrównał najlepszy wynik Jose Mourinho pod względem wygranych spotkań z rzędu podczas pobytu Portugalczyka w Rzymie.