Puchar Narodów Afryki: znamy komplet półfinalistów

Piłkarze reprezentacji Kamerunu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Kamerunu

Trwa Puchar Narodów Afryki. W niedzielny wieczór poznaliśmy ostatniego półfinalistę tego turnieju. Kto wciąż ma szansę na końcową wygraną w Kamerunie?

• 29 i 30 stycznia odbyły się ćwierćfinały Pucharu Narodów Afryki
  • Poznaliśmy najlepszą czwórkę tego turnieju oraz pary półfinałowe
  • Mecze o finał zaplanowano na 2 i 3 lutego

Ćwierćfinały już za nami

Walkę o najlepszą czwórkę Pucharu Narodów Afryki 29 stycznia zainaugurowali piłkarze Gambii i Kamerunu. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale dopiero w drugiej połowie udokumentowali już dwoma trafieniami, których autorem był Karl Toko Ekambi.

Jako drudzy w kolejności po półfinał Pucharu Narodów Afryki sięgnęli reprezentanci Burkina Faso. Kadra ta awans uzyskała po zwycięstwie 1:0 z Tunezją. Jedynego i decydującego gola strzelił Dango Ouattara.

Następnych uczestników półfinału poznaliśmy 30 stycznia. To właśnie w niedzielę byliśmy świadkami najbardziej emocjonalnego pojedynku. Egipt przegrywał do przerwy z kadrą Maroka. Po zmianie stron gola na 1:1 strzelił Mohamed Salah. Gwiazdor Liverpool asystował przy bramce na 2:1 w dogrywce i wraz z kolegami mógł świętować zwycięstwo.

Na sam koniec odbył się mecz Senegal kontra Gwinea Równikowa. Zawodnicy Aliou Cisse wywiązali się z roli zdecydowanego faworyta i zwyciężyli 3:1 po golach, które strzelili: Famara Diedhiou, Cheikhou Kouyate oraz Ismaila Sarr. Autorem honorowego trafienia dla Gwinei był Jannick Buyla.

Puchar Narodów Afryki: pary półfinałowe

2 lutego: Burkina Faso – Senegal

3 lutego: Kamerun – Egipt