Nagelsmann odrzucił masowo oferty od czołowych klubów

Julian Nagelsmann był jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów na rynku. Niemiec jednak według wieści Fichajes.net jest był bardzo wybredny, odrzucając kolejne propozycje.

Julian Nagelsmann
Obserwuj nas w
fot. Mika Volkmann / Alamy Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Konkretne kluby pytały o Nagelsmanna? Niemiec jasno się określił

Julian Nagelsmann to dzisiaj selekcjoner reprezentacji Niemiec. Jego umowa obowiązuje natomiast do końca lipca 2026 roku. Mimo wszystko nie milkną doniesienia dotyczące przyszłości młodego trenera. Ciekawe wieści w tej sprawie przekazał serwis Fichajes.net.

Jednym z klubów, które łączono z Nagelsmannem, była FC Barcelona. Wydawało się, że Niemiec swego czasu był jednym z głównych kandydatów do objęcia pracy w ekipie z La Liga. W każdym razie, gdy pojawiła się informacja o tym, że Nagelsmann postanowił się zaangażować na dobre w pracę z reprezentacją Niemiec, to siłą rzeczy tego typu koncepcja upadła.

Nagelsmann jednocześnie nie tylko dał wyraźny sygnał FC Barcelonie, że nie jest zainteresowany pracą w tej ekipie, ale także innym klubom. W tym także Bayernowi Monachium, który miał nadzieję, że 36-latek zastąpi Thomasa Tuchela. Niemiecki trener postanowił być lojalny wobec Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, w której pracę zaczął we wrześniu minionego roku, zastępując Hansiego Flicka w roli selekcjonera Die Mannschaft.

W kontekście hiszpańskiej ekipy wciąż nie wiadomo, czy na stanowisku pierwszego szkoleniowca zostanie po sezonie Xavi Hernandez. Jeśli finalnie drogi Hiszpana i klubu z Camp Nou się rozejdą, to alternatywą może być właśnie Hansi Flick. Według różnych źródeł Niemiec jest w trakcie nauki języka hiszpańskiego.

Czytaj więcej: Niespodziewane wieści z Premier League, prezydent Realu chce gwiazdę Arsenalu

Komentarze