Michał Żuk z kolejnym powołaniem do reprezentacji Hiszpanii

Michał Żuk stawia kolejne kroki w piłce młodzieżowej. Po raz kolejny otrzymał powołanie do reprezentacji Hiszpanii U-15. Wygląda na to, że reprezentacja Polski straci wielki talent.

Michał Żuk
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Michał Żuk

Reprezentacja Polski straci Michała Żuka?

Michał Żuk uchodzi za niezwykle utalentowanego zawodnika, który ma przed sobą świetlaną przyszłość. Od najmłodszych lat szkolił się w akademii FC Barcelony, zaś w 2022 roku przeniósł się do Polski, gdzie grał dla juniorów Pogoni Szczecin. Rok później wrócił do Hiszpanii i ponownie dołączył do La Masii, gdzie występuje do dzisiaj.

W Barcelonie uważają, że Żuk może być kolejnym piłkarzem, którego w przyszłości stać na grę dla pierwszej drużyny. Jej wychowankowie regularnie otrzymują swoje szanse, a aktualnie furorę robią 16-letni Lamine Yamal i 17-letni Pau Cubarsi.

Rodzice Żuka to Polacy, zaś on sam urodził się w Hiszpanii. Z tych przyczyn ma podwójne obywatelstwo, które upoważnia go do reprezentowania Hiszpanii lub Polski. Żadna z piłkarskich federacji nie chce dopuścić do utraty tak wielkiego talentu, choć na ten moment zdecydowanie bliżej mu do gry dla La Furia Roja.

Żuk otrzymuje regularne powołania do młodzieżowych kadr Hiszpanii. W dniach 22-25 kwietnia będzie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji do lat 15. Wydaje się, że na ten moment reprezentacja Polski jest bliska utraty piłkarza o bardzo dużym potencjale.

Zobacz również: Xabi Alonso skazany na giganta? Prezes Bayeru Leverkusen nie ma wątpliwości

Komentarze