Padł szalony pomysł! Ta reprezentacja powinna sięgnąć po Kloppa przed mundialem?!

Juergen Klopp zrezygnował z pracy w Liverpoolu po sezonie 2023/2024. Udał się na urlop, lecz w przyszłości powinien wrócić na ławkę trenerską. Były amerykański piłkarz podrzucił szalony pomysł przed mundialem w 2026 roku.

Juergen Klopp
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Juergen Klopp

Klopp pomoże wczuć się w atmosferę mundialu?

Juergen Klopp zaszokował piłkarski świat, decydując się kilka miesięcy temu na odejście z Liverpoolu. Stwierdził, że potrzebuje odpoczynku od pracy, gdyż czuje wypalenie i nie jest w stanie w pełni się zaangażować. Nie zapowiedział, jak długo potrwa jego urlop, ale media są przekonane, że niebawem doczekamy się jego powrotu na ławkę trenerską. Powoli łączy się go z kolejnymi klubami, choć obecnie opcji na rynku zbyt wielu nie ma. Niewykluczone, że Klopp po kilkuletniej przygodzie w Liverpoolu wolałby tym razem spróbować swoich sił w piłce reprezentacyjnej. Zainteresowanie takim rozwiązaniem wykazuje niemiecka federacja, choć na ten moment w pełni ufa Julianowi Nagelsmannowi. Gdzie w przyszłości mógłby wylądować Klopp?

POLECAMY TAKŻE

Szalony pomysł podrzucił były piłkarz reprezentacji Stanów Zjednoczonych Alexi Lalas, który niejako poparł wcześniejsze słowa Tima Howarda. Jego zdaniem amerykańska federacja piłkarska powinna ruszyć po Kloppa przed mundialem w 2026 roku, którego Stany Zjednoczone będą gospodarzem. Angaż tak uznanej postaci ze świata piłki na pewno zwiększyłby szanse na osiągnięcie sukcesu, a także wypromował turniej wśród amerykańskich kibiców.

– To wyjątkowa sytuacja. Gdyby mistrzostwa świata w 2026 roku nie odbywały się w Stanach Zjednoczonych, taki pomysł by nie padł. W ciągu dwóch lat potrzebny jest ktoś, kto rozpali i zainspiruje naród. Potrzebujesz olbrzymiej osobowości.

– Jeśli nie zamierzasz iść na całość, będzie to sprzeczne z tym, czym jest Ameryka. Chcemy czegoś wielkiego i odważnego, jeśli chodzi o 2026 roku. Czymś takim byłoby właśnie zatrudnienie Kloppa – przekonuje Lalas.

Kiedy Juergen Klopp wróci do pracy?

W 2025 roku 69%
W 2026 roku 18%
Później 6%
Nigdy 7%
232+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • W 2025 roku
  • W 2026 roku
  • Później
  • Nigdy

Komentarze