Kroos po ogłoszeniu zaskakującej decyzji. “Nie jestem zbawicielem”

Toni Kroos po ponad trzech latach ogłosił, że wraca do reprezentacji Niemiec. Zawodnik wyjaśnił, co wpłynęło na decyzję o powrocie do drużyny narodowej.

Toni Kroos
Obserwuj nas w
fot. Imago / Goal Sports Images Na zdjęciu: Toni Kroos
  • Po kilku latach przerwy w reprezentacji Niemiec ponownie zagra Toni Kroos
  • Zawodnik opowiedział o kulisach podjęcia swojej decyzji
  • 34-latek jak dotąd rozegrał 106 meczów w reprezentacyjnej koszulce

Toni Kroos o powrocie do reprezentacji Niemiec

Toni Kroos to według wielu opinii w tym sezonie najlepszy obok Jude Bellinghama zawodnik Realu Madryt. Mimo wszystko decyzja o powrocie do drużyny narodowej przez doświadczonego pomocnika przyjęta została przez postronnych obserwatorów z zaskoczeniem. Sam zainteresowany pozwolił sobie na kilka słów.

– Julian Nagelsmann skontaktował się ze mną i zapytał, czy mogę sobie wyobrazić coś, co nigdy wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy, grając na własnym stadionie w Niemczech na Euro 2024. Umówiliśmy się, że się nad tym zastanowię. Zacząłem myśleć: “A co jeśli się zgodzę? A może nie warto?” Jednak z każdą rozmową z nim, utwierdzałem się, że może warto. Dlatego podjąłem decyzję wcześniej. Nie chciałam, żeby ktokolwiek czekał. Podjęcie tej decyzji zajęło mi trochę czasu – mówił Kroos cytowany przez profil Bayern & Germany na platformie X.

POLECAMY TAKŻE

– Oczywiście, że chcę pomóc drużynie, ale na pewno nie jestem zbawicielem. Jestem tylko trybikiem, który wchodzi w interakcje z innymi, mając nadzieję, że wszystko nam się ułoży. Znam chłopaków, znam zawodników, wszyscy mają świetne cechy. Teraz nadszedł czas, aby pokazać to jako zespół – dodał pomocnik Realu Madryt.

Kroos ogłosił 22 lutego decyzję o powrocie do reprezentacji Niemiec. Pomocnik od zakończenia mistrzostw Europy w 2020 roku nie grał w drużynie narodowej.

Komentarze