Hat-trick Milika w Pucharze Włoch! Polak błyszczy na boisku [WIDEO]

Arkadiusz Milik z hat-trickiem w meczu Juventus - Frosinone w Pucharze Włoch. Reprezentant Polski czekał na przełamanie od października zeszłego roku.

Arkadiusz Milik
Imago / Daniele Buffa Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
  • Juventus mierzy się z Frosinone w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch
  • Od pierwszej minuty na boisko wyszedł Arkadiusz Milik
  • Reprezentant Polski zdobył hat-tricka

Arkadiusz Milik z hat-trickiem w meczu Juventus – Frosinone

Arkadiusz Milik w tym sezonie ze względu na brak udziału Juventusu w europejskich pucharach otrzymuje mniej szans na grę. Massimiliano Allegri zdecydował się jednak postawić na Polaka od pierwszej minuty w ćwierćfinale krajowego pucharu. Reprezentant Polski odpłacił się trenerowi w najlepszy możliwy sposób i na swoim koncie zapisał hat-tricka.

W 9 minucie meczu Juventus – Frosinone Pol Lirola faulował zawodnika gospodarzy w polu karnym. Sędzia spotkania Juan Luca Sacchi po konsultacji VAR wskazał na jedenasty metr boiska. Do rzutu karnego podszedł Arkadiusz Milik. Napastnik bez problemów pokonał bramkarza gości mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki.

Drugie trafienie Polak zanotował w 38 minucie. Milik popisał się fantastycznym długim podaniem z połowy boiska, które przyjął Weston McKennie. Amerykanin zszedł z piłką do środka i znalazł w polu karnym niekrytego kolegę z drużyny. Polak opanował futbolówkę przyjęciem na klatkę piersiową, po czym bez zastanowienia oddał strzał. Piłka po uderzeniu Milika wpadła do siatki, a Juventus mógł zejść na przerwę, prowadząc w meczu 2-0.

Trzeciego gola napastnik “Bianconeri” zdobył na początku drugiej połowy. Milik wykorzystał podanie Manuela Locatelli’ego i oddał strzał do pustej bramki Frosinone. Tym samym podwyższył wynik meczu na 3-0 w 48 minucie spotkania.

29-letni snajper “Starej Damy” czekał na bramkę w barwach Juventusu od października zeszłego roku. Ostatni raz do siatki rywala trafił w wygranym 2-0 meczu z Torino.

W tym sezonie Milik ma na swoim koncie 18 meczów w Serie A, w których zdobył 2 bramki i zaliczył jedną asystę.