Xavi spotka się z angielskim gigantem! Rozważają jego kandydaturę

Xavi spotka się z przedstawicielami Chelsea, aby omówić możliwość pracy Hiszpana z The Blues - poinformował Pedro Almeida. W piątek Xavi otrzymał wiadomość o zwolnieniu z Barcelony.

Xavi
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Xavi

Chelsea rozważa zatrudnienie Xaviego, odbędzie się spotkanie obu stron

Xavi w piątek usłyszał ostateczną informację władz klubu nt. przyszłości w roli trenera FC Barcelony. Joan Laporta poinformował Hiszpana, że mecz z Sevillą będzie jego ostatnim spotkaniem na ławce Dumy Katalonii. 44-latka w stolicy Katalonii od przyszłego sezonu zastąpi Hansi Flick, który powraca do pracy z klubem po trzech latach przerwy. Zwolnienie z Blaugrany nie oznacza jednak, że były pomocnik pozostanie bez pracy, bowiem na usługi Xaviego znalazł się chętny klub z Premier League.

POLECAMY TAKŻE

Jak poinformował Pedro Almeida na portal X, w najbliższym czasie dojdzie do spotkania hiszpańskiego trenera oraz przedstawicieli Chelsea. Tematem rozmowy ma być ocena możliwości objęcia przez niego funkcji, którą w poprzednim sezonie sprawował Mauricio Pochettino. Władze londyńskiej drużyny mimo mocnego finiszu i kwalifikacji do europejskich pucharów postanowili rozstać się z Argentyńczykiem po zaledwie roku wspólnej pracy.

Xavi w Barcelonie spędził trzy lata, zaczynając swoją przygodę z Dumą Katalonii na początku listopada 2021 roku. W czasie pobytu w Katalonii prowadził zespół w 141 meczach, z których wygrał 89 spotkań. Do listy sukcesów z Blaugraną może dopisać mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2022/2023. Wcześniej odpowiadał za wyniki katarskiego Al-Saad.

Komentarze