Wyjaśniła się przyszłość Mohameda Salaha. Liverpool podjął ostateczną decyzję

Mohamed Salah w letnim okienku transferowym nie odejdzie z Liverpoolu. The Reds wykluczają sprzedaż gwiazdy, nawet jeśli nie podpisze ona nowego kontraktu - podaje The Mirror.

Mohamed Salah
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Mohamed Salah

Mohamed Salah zostanie w Liverpoolu na kolejny sezon

Mohamed Salah od wielu miesięcy jest wymarzonym celem transferowym klubów z Arabii Saudyjskiej. Tamtejsze zespoły w letnim okienku transferowym ponownie spróbują zakontraktować egipskiego gwiazdora. Wiele jednak wskazuje na to, że saudyjskie drużyny będą musiały obejść się smakiem.

Brytyjski dziennik “The Mirror” ujawnił bowiem, że Liverpool nie ma zamiaru rozstawać się z 32-letnim skrzydłowym. Włodarze The Reds nie rozważają sprzedaży doświadczonego zawodnika, nawet jeśli ten nie podpisze nowej umowy z angielską ekipą. Przypomnijmy, że obecny kontrakt kapitana reprezentacji Egiptu obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Czy Liverpool wygra mistrzostwo Anglii w kampanii 2024/2025?

Tak 68%
Nie 32%
359+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Strony prowadzą rozmowy na temat kontynuowania współpracy, ale na razie nie osiągnięto porozumienia. Mohamed Salah na Bliskim Wschodzie mógłby liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki. Prawy napastnik z powodzeniem występuje w koszulce Liverpoolu od lipca 2017 roku, gdy trafił na Anfield Road za 42 miliony euro z Romy.

Bilans 32-letniego Egipcjanina w poprzednim sezonie to 44 spotkania, 25 bramek i 14 asyst. Fachowy portal “Transfermarkt” szacuje wartość rynkową skutecznego atakującego na około 55 milionów euro. Warto dodać, że nowym trenerem drużyny The Reds ostatnio został Arne Slot, który w przyszłej kampanii liczy na Mohameda Salaha.

Komentarze