Arsenal gromi w derbach Londynu. Kompromitujący występ West Hamu

Arsenal w niedzielnym spotkaniu mierzył się w derbach Londynu z West Hamem United. Podopieczni Mikela Artety spisali się znakomicie, pokonując rywali aż 6:0.

Bukayo Saka
IMAGO / Nigel Keene / Pro Sports Images Na zdjęciu: Bukayo Saka
  • Arsenal upokorzył West Ham w derbach Londynu
  • “Kanonierzy” zwyciężyli w tym starciu aż 6:0
  • Pełne 90 minut rozegrał Jakub Kiwior

Arsenal zmiażdżył West Ham United

Na niedzielę zostało zaplanowane spotkanie derbowe pomiędzy Arsenalem a West Hamem United. Gospodarzami tej rywalizacji były “Młoty”, ale to faworytem byli piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę.

Różnica klas zespołów była widoczna od pierwszego gwizdka. “Kanonierzy” od początku zagrażali bramce strzeżonej przez Alphonso Areolę, ale dopiero w 32. minucie padł pierwszy gol. Po trafieniu Williama Saliby rozwiązał się worek z bramkami. Jeszcze przed przerwą wicemistrzowie Anglii dołożyli trzy trafienia, które były autorstwami Bukayo Saki, Gabriela oraz Leandro Trossarda.

W drugiej połowie Arsenal spuścił z tonu. Ale nadal dominowali nad West Hamem. “Kanonierzy” wbili jeszcze “Młotom” dwa gole. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Bukayo Saka, a chwilę później wynik na 6:0 ustalił Declan Rice.

Arsenal w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Burnley. West Ham United natomiast stawi czoła Nottingham Forest.

West Ham United – Arsenal 0:6

Saliba (32′), Saka (41′, 63′), Gabriel (44′), Trossard (45+1′), Rice (65′)