Tuchel szykuje się na wielki powrót. Trwają rozmowy z gigantem

Thomas Tuchel opuścił Bayern Monachium po sezonie 2023/2024. Jak ujawnia Christian Falk z serwisu Bild, Niemiec może zaliczyć głośny powrót do pracy, ponieważ rozmawia z Manchesterem United.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Thomas Tuchel rozmawia z Man Utd

Wiele wskazuje na to, że Thomas Tuchel nie będzie długo odpoczywał od ławki trenerskiej. Niemiec niedawno pożegnał się z Bayernem Monachium, ostatecznie odrzucając propozycję pozostania na Allianz Arenie. Natomiast już teraz prowadzi rozmowy z nowym klubem.

POLECAMY TAKŻE

Christian Falk poinformował, że Tuchel może niebawem wrócić do pracy w Premier League. Szkoleniowiec miał odbyć długie spotkanie w Monako z Jimem Ratcliffem, współwłaścicielem Manchesteru United. Oznacza to, że wciąż niepewna jest posada Erika ten Haga, który nie przekonał włodarzy przeciętnym sezonem 2023/2024. Sytuacja Holendra nie uległa poprawie nawet po wygranej w Pucharze Anglii.

Podobno Tuchel przedstawił szczegółowy plan, mający na celu poprawienie sytuacji Czerwonych Diabłów. Niemiec zabrał głos m.in. w sprawie piłkarzy, którzy ostatnio kompletnie zawodzili na Old Trafford. Szkoleniowiec wierzy w to, że uda mu się odbudować pozycję Jadona Sancho oraz Masona Mounta. Jako przykład podobnego działania podał Antonio Ruedigera, którego wskrzesił w czasach pracy dla Chelsea.

Na ten moment nie wiadomo, czy Tuchelowi udało się przekonać Jima Ratcliffe’a. Jednak pewne jest to, że niemieckiemu trenerowi zależy na tej posadzie. W kolejnych dniach lub tygodniach można się spodziewać rozwoju sytuacji.

SPRAWDŹ: Wielka gwiazda ofiarą transferu Kyliana Mbappe do Realu Madryt

Komentarze