Przełamanie Burnley, rywale rozbici na swoim terenie

Ashley Westwood
PressFocus Na zdjęciu: Ashley Westwood

Crystal Palace w meczu Premier League wysoko przegrało z Burnley FC 0:3 (0:2). Bramki dla gości zdobyli Johann Gudmundsson, Jay Rodriguez i Matthew Lowton. To pierwsze zwycięstwo Burnley FC po trzech kolejnych potyczkach bez wygranej. Dzięki tej wiktorii przyjezdni mają już jedenaście oczek przewagi nad strefą spadkową. Orły zanotowały natomiast drugą porażkę z rzędu w Premier League.

Goście rozpoczęli ten mecz od bardzo mocnego uderzenia. Już po dziesięciu minutach Burnley FC prowadziło dwoma trafieniami. Najpierw na listę strzelców wpisał się Johann Gudmundsson, który wykorzystał błędy w defensywie rywali i strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył bramkarza Crystal Palace.

Chwilę potem londyńczycy przegrywali już dwoma trafieniami. Dwight McNeil precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Jay Rodriguez z bliska pokonał Guaitę. Kilka minut po zmianie stron stało się jasne, że goście zdobędą tutaj komplet oczek. Bramkarz klubu z Londynu został bowiem pokonany po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matthew Lowton, który popisał się pięknym wolejem po podaniu od Rodrigueza.

W 81. minucie Jordan Ayew i Ben Mee zderzyli się ze sobą. Po chwili defensor gości upadł na plac gry. Sytuacja wyglądała naprawdę bardzo poważnie… Kilka minut potem Mee opuścił murawę na noszach.

Więcej goli już nie padło i gracze z Londynu bardzo gładko przegrali 0:3. W tym momencie gospodarze zajmują 13. miejsce. Do tej pory zdobyli 29 punktów. Rywale awansowali na 15. lokatę (26 oczek).