Wisła Kraków w euforii po zwycięstwie Pucharu Polski. Zobacz, jak świętuje Biała Gwiazda [WIDEO]

Wisła Kraków na długo zapamięta dzień 2 maja 2024 roku. Biała Gwiazda w meczu z Pogonią Szczecin zdobyła Puchar Polski. Po spotkaniu piłkarze Alberta Rude wpadli w szał radości.

Wisła Kraków
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Wisła Kraków

Tak świętuje Wisła Kraków! Konfetti, szampan i śpiew

Wisła Kraków jako zespół Fortuna 1. Ligi sensacyjnie uczestniczył w finałowym meczu Fortuna Pucharu Polski. Biała Gwiazda po emocjonującym meczu obfitującym w zwroty akcji pokonała 2:1 Pogoń Szczecin. Decydującą bramkę dla krakowskiego klubu w pierwszej połowie dogrywki zdobył Angel Rodado. Podopieczni Alberta Rude pokazali olbrzymią wolę walki i charakter, dzięki którym po meczu mogli świętować historyczne osiągnięcie.

Tuż po końcowym gwizdku zawodnicy Wisły Kraków udali się pod trybunę Stadionu Narodowego, gdzie znajdowali się kibice klubu. Wraz z fanami świętowali zwycięstwo, klaszcząc i śpiewając klubowe przyśpiewki.

Następnym etapem świętowania zwycięstwa w Pucharze Polski była oficjalna ceremonia wręczenia medali oraz pucharu. Z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej trofeum odebrał kapitan Wisły Kraków – Alan Uryga. Na podium pojawiło się złote konfetti, a części piłkarzy towarzyszyły ich dzieci. Na scenie znalazł się również Jarosław Królewski, który również miał przyjemność podnieść trofeum do góry.

Ostatnią częścią wielkiej radości na murawie było pamiątkowe zdjęcie na tle banerów związanych z Fortuna Pucharem Polski. Tuż po uwiecznieniu pamiętnej chwili ponownie pojawiło się konfetti, lecz tym razem w barwach klubu. Tradycyjnie nie zabrakło także szampana, który jest nieodłącznym elementem świętowania zwycięstwa.

Przed Wisłą Kraków jeszcze jedno ważne zadanie w bieżącym sezonie. Biała Gwiazda wciąż walczy o grę w barażach o awans do Ekstraklasy. Aktualnie podopieczni Alberta Rude zajmują 5. miejsce w lidze z dorobkiem 49 punktów.