Dobra seria Manchesteru United przerwana. Pierwsza taka porażka od 21 lat [WIDEO]

Manchester United podchodził do sobotniego spotkania z Fulham FC po serii siedmiu meczów bez porażki na wszystkich frontach. Ta nie została przedłużona, bo Wieśniaki wygrały na Old Trafford 2:1.

Calvin Bassey
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Calvin Bassey
  • Manchester United nie zdołał kontynuować zwycięskiej serii
  • W sobotę Czerwone Diabły zasłużenie przegrały z Fulham FC (1:2) w ramach Premier League
  • Tym samym gospodarze nie zdołali wywrzeć presji na Tottenhamie Hotspur

Fulham zdobyło Old Trafford po ponad dwóch dekadach

Manchester United podchodził do spotkania z Fulham FC w relatywnie dobrych nastrojach. Czerwone Diabły w ostatnich siedmiu meczach na wszystkich frontach wygrały sześciokrotnie, a do tego zremisowały z Tottenhamem. Miały zatem pełne prawo czuć pewność siebie przed starciem z londyńczykami.

Tymczasem Wieśniaki w drugiej połowie zasłużenie wyszły na prowadzenie po dość kuriozalnym golu. Calvin Bassey w pierwszym tempie uderzył w Timothy’ego Castagne’a. Piłka odbiła się od drużynowego kolegi i wróciła pod nogi Nigeryjczyka, który za drugim razem już się nie pomylił.

Czerwone Diabły zdołały wyrównać za sprawą Harry’ego Maguire’a, ale to nie wystarczyło. W końcówce Alex Iwobi wykorzystał podręcznikową kontrę, ustalając wynik na 2:1.

To nie tylko duża niespodzianka, ale i historyczne wydarzenie. Fulham po raz ostatni wygrało na Old Trafford w październiku 2003 roku, a zatem ponad dwie dekady temu. Tym samym Czerwone Diabły nie zdołały wywrzeć presji na piątym w tabeli Tottenhamie. Koguty mają trzy punkty przewagi, mając mecz w zanadrzu.