“Man City miał szczęście. Brakuje nam odwagi, pasji i ognia”

Josep Guardiola

Man City zaprezentował dwa oblicza w czwartkowym spotkaniu ligowym przeciwko Tottenhamowi Hotspur. Mistrzowie Premier League przegrywali 0:2, ale ostatecznie odnieśli ważne zwycięstwo (4:2). Wygraną swojej drużyny skomentował menedżer The Citizens.

• Man City zaliczył w czwartek trzynaste zwycięstwo w sezonie
  • Między 51 a 63 minutą mistrzowie Anglii zdobyli trzy bramki, odrabiając błyskawicznie dwubramkową stratę z pierwszej połowy
  • Josep Guardiola wyraził kilka zdań na temat spotkania z Tottenhamem Hotspur w swoim komentarzu
  • Hiszpan był rozczarowany postawą swojego zespołu w pierwszej odsłonie był opiekun The Citizens

Guardiola skomentował efektowne zwycięstwo nad Tottenhamem

Man City dzięki czwartkowej wygranej w starciu ligi angielskiej ma na swoim koncie 42 punkty. Do lidera rozgrywek Arsenalu traci pięć oczek. Obywatele w najbliższy weekend zmierzą się natomiast z Wolverhampton na swoim stadionie.

Brakuje nam odwagi, pasji, ognia, chęci wygrywania od pierwszej minuty. To samo z fanami, milczą przez 45 minut. Chcę z powrotem moich kibiców – mówił Josep Guardiola cytowany przez Shamoona Hafeza z BBC na Twitterze.

Mamy przeciwnika w postaci Arsenalu, który ma przewagę. Nie wygrali Premier League od dwóch dekad. Ja natomiast nie poznaję mojej drużyny, która miała pasję i chęć biegania – kontynuował Hiszpan.

Daleko nam do zespołu, który mieliśmy w poprzednich sezonach. Tym razem zwyciężyliśmy, ale takie come backi nie będą standardem – zaznaczył Guardiola.

Mieliśmy szczęście. Chcemy coś wygrać lub rywalizować, ale narzekamy, narzekamy, narzekamy. Nie ma szans, że coś wygramy z takim nastawieniem – podsumował menedżer mistrzów Anglii.