Liverpool rozbił Chelsea, popisowy występ The Reds [WIDEO]

Liverpool przekonująco pokonał Chelsea (4:1) w ostatnim środowym spotkaniu 22. kolejki Premier League. Świetne zawody w szeregach The Reds zaliczył Conor Bradley, który zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

Piłkarze Liverpoolu
  • Liverpool wygrał w środę czwarte z rzędu spotkanie w lidze angielskiej
  • The Reds w pokonanym polu zostawili Chelsea
  • Ekipa Juergena Kloppa na Anfield Road zaliczyła 15. zwycięstwo w sezonie, umacniając się na pozycji lidera rozgrywek

Liverpool lepszy od Chelsea

Liverpool przystępował do środowej potyczki, chcąc przerwać serię trzech kolejnych remisów z Chelsea. The Reds mieli za sobą wygrane spotkanie z Bournemouth (4:0). Rozpędzona ekipa z Londynu przed środowym meczem wygrała natomiast skromnie z Fulham (1:0).

W pierwszej połowie drużyna Juergena Kloppa potwierdziła swoją niezwykłą siłę ofensywną, z którą nie potrafiła sobie poradzić Chelsea. Już w 21. minucie bramkę na 1:0 zdobył Diogo Jota, wykorzystując podanie od Conora Bradleya. Młoda gwiazda Liverpoolu piłkę do siatki skierowała natomiast w 39. minucie.

Jeszcze przed przerwą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Darwin Nunez. Urugwajczyk egzekwował rzut karny. Nie wykorzystał jednak swojej szansy. Tym samym The Reds na przerwę udali się z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie Liverpool dołożył kolejne trafienia, których autorami byli Dominik Szoboszlai oraz Luis Diaz. Londyńska ekipa w międzyczasie była w stanie zdobyć tylko honorową bramkę za sprawą Christophera Nkunku. Trzy oczka zatem zostały na Anfield Road.