Liverpool odnotował stratę finansową za sezon 2022/2023

Liverpool według raportu, którym zajął się The Guardian. Zanotował w minionym sezonie stratę w wysokości dziewięciu milionów funtów przez opodatkowanie. Fundusz płac wzrósł natomiast do 373 milionów funtów, a przychody wyniosły z kolei 594 miliony funtów.

Piłkarze Liverpoolu
Obserwuj nas w
fot. Imago / Colorsport Na zdjęciu: Piłkarze Liverpoolu
  • Klubowe konta Liverpoolu pokazały, że przedstawiciel Premier League, odniósł stratę finansową za sezon 2022/2023, wynoszącą dziewięć milionów funtów
  • Wieści w sprawie opublikował The Guardian
  • Przychody komercyjne wzrosły do rekordowego poziomu 272 milionów funtów

Niepokojące wieści w najnowszym sprawozdaniu finansowym Liverpoolu

Liverpool w tej kampanii rywalizuje z Manchesterem City o mistrzostwo Premier League. Tymczasem niepokojące wieści na temat spraw finansowych The Reds pojawiły się w angielskich mediach.

The Guardian podał, że przychody Liverpoolu z mediów i dni meczowych spadły o 19 mln funtów w porównaniu z poprzednimi sezonami. Zmniejszyły się do 242 milionów funtów.

POLECAMY TAKŻE

Ciekawe jest natomiast to, że przychody komercyjne angielskiego klubu wyniosły rekordowe 272 miliony (o 25 milionów więcej niż w zeszłym sezonie) – dzięki tournee w Tajlandii i Singapurze, umowom partnerskim, rekordowej sprzedaży towarów i otwarciu siedmiu sklepów klubowych w całej Azji.

Zadłużenie bankowe Liverpoolu wzrosło z kolei o 49 milionów funtów do 123 milionów funtów w związku z budową nowej trybuny na Anfield Road.

Komentarze