Klopp przejechał się po władzach Chelsea. “Nie przetrwałbym z nimi roku”

Chelsea podjęła bardzo kontrowersyjną decyzję o pożegnaniu Mauricio Pochettino. Po władzach londyńskiego klubu przejechał się Juergen Klopp, który pochwalił przy tym swoich przełożonych w Liverpoolu.

Juergen Klopp
Obserwuj nas w
fot. dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Juergen Klopp

Klopp szczęśliwy z władz Liverpoolu

Chelsea zakończyła sezon na szóstym miejscu w tabeli, co – biorąc pod uwagę różne problemy w ostatnich miesiącach – może być satysfakcjonującym wynikiem. Praca na Stamford Bridge nie jest łatwa, bowiem trener musi poradzić sobie z niezwykle szeroką i młodą kadrą. Mauricio Pochettino miał na początku spore trudności, ale z czasem radził sobie coraz lepiej. Kampanię zakończył serią zwycięstw.

Wydawało się, że Chelsea zmierza w odpowiednim kierunku, lecz władze klubu podjęły kontrowersyjną decyzję o pożegnaniu argentyńskiego szkoleniowca. To kolejna zmiana na ławce trenerskiej, odkąd władza przeszła w ręce amerykańskich właścicieli. W sezonie 2022/2023 zespół Chelsea prowadzili Thomas Tuchel, Graham Potter i Frank Lampard.

POLECAMY TAKŻE

Zwolnienie Pochettino spotkało się z bardzo dużą krytyką. Po władzach Chelsea przejechał się również Juergen Klopp, przyznając, że z nimi u steru nie wytrwałby tak długo, jak miało to miejsce w Liverpoolu, gdzie spędził niemal dziewięć lat.

– Powinniśmy być naprawdę szczęśliwi z tego, jakich mamy właścicieli, a nie ludzi, którzy kupili londyńskie kluby. Nie przetrwałbym roku w Liverpoolu z nimi u sterów. “Świetny rozwój, ale nie wystarczająco, zwolnić go”. Rok później: “Zwolnić go”. W końcu grają dobrą piłkę, ludzie myślą, że mogą wrócić, a i tak zwalniają menedżera – wyjaśnił Niemiec, oceniając ostatnie wydarzenia w Premier League.

Komentarze