Jakub Moder ma nowego trenera, jest potwierdzenie

Brighton & Hove Albion oficjalnie ogłosiło, że Fabian Hurzeler został nowym menedżerem. 31-latek tym samym zastąpił na ławce trenerskiej Roberto De Zerbiego.

Fabian Hurzeler
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Fabian Hurzeler

Fabian Hurzeler menedżerem Brighton

Fabian Hurzeler w zeszłym sezonie awansował z St Pauli do 1. Bundesligi. Teraz przejmuje stery w Brighton & Hove Albion z klubów Premier League. Związał się z Mewami do końca czerwca 2027 roku. Jego nominacja jest zaskoczeniem dla wielu, ale zarząd klubu wyraził pełne zaufanie w jego umiejętności i wizję na przyszłość zespołu.

POLECAMY TAKŻE

Prowadzi drużyny stylem który jest zgodny z tym, jakim chcemy, by drużyna grała. Jestem pewien, że nasi kibice docenią jego zaangażowanie – powiedział prezes, Tony Bloom. Można zauważyć przy tym, iż Hurzeler jest młodszy od wielu zawodników Brighton, w tym 38-letniego Jamesa Milnera, jak i 33-letniego Danny’ego Welbecka. Z klubem Premier League związany jest Jakub Moder, którego kontrakt wygasa latem 2025 roku.

Niemiecki szkoleniowiec przed objęciem St Pauli, zdobywał doświadczenie w młodzieżowych reprezentacjach naszych zachodnich sąsiadów. Brighton rozstało się z Roberto De Zerbim, który jak podał Fabrizio Romano, jest blisko objęcia Olympique’u Marsylia. Włoch na Amex Stadium spędził niespełna dwa lata.

Ponadto Hurzeler właśnie został najmłodszym trenerem w historii Premier League. Jako zawodnik grał w drugiej drużynie Bayernu Monachium, ale nigdy nie przekroczył czwartej ligi regionalnej w Niemczech.

Komentarze