Były gwiazdor Liverpoolu został… pastorem ewangelickim

Roberto Firmino w mediach społecznościowych poinformował, że został pastorem kościoła ewangelickiego, który trzy lata temu założył w Brazylii wraz ze swoją żoną, Larisą Pereirą.

Roberto Firmino
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Roberto Firmino

Nowa rola Roberto Firmino. Został pastorem ewangelickim

Nie samą piłką człowiek żyje – z takiego założenia wychodzi Roberto Firmino, który w mediach społecznościowych poinformował, że został… pastorem ewangelickim. – Od naszego pierwszego spotkania z Jezusem Chrystusem w naszych sercach paliło się pragnienie. Chcemy, aby ludzie poczuli tę miłość, która do nas dotarła. Teraz mamy jasny cel i odpowiedzialność: zostać pasterzami w imieniu Boga – napisał gwiazdor w poście łączonym ze swoją żoną, Larisą Pereirą.

POLECAMY TAKŻE

Według brazylijskiego serwisu informacyjnego “O Globo” cała ceremonia miała miejsce w ostatnią niedzielę, 30 czerwca. Warto dodać, że małżeństwo Firmino trzy lata temu w mieście Maceio w Brazylii założyło kościół ewangelicki. To rodzinne miasto słynnego piłkarza, więc wybór nie był przypadkowy. 32-letni zawodnik od dawna nie ukrywa, że jest osobą bardzo religijną, a swoimi przemyśleniami na temat wiary regularnie dzieli się z fanami na swoim Instagramie.

Doświadczony napastnik obecnie występuje w Arabii Saudyjskiej, gdzie przywdziewa koszulkę tamtejszego klubu, Al-Ahli. 55-krotny reprezentant Canarinhos największe sukcesy święcił jednak w Liverpoolu, dla którego grał w latach 2015-2023. Roberto Firmino na Anfield Road wygrał zarówno Premier League (2019/2020), jak i Ligę Mistrzów (2018/2019).

Komentarze