Trevor
Chalobah

Trevoh Chalobah to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Zawodnik Chelsea, której jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

14
IMAGO/Graham Hunt
Imię i nazwisko Trevor Chalobah
Data urodzenia 1999-07-05
Miejsce urodzenia Freetown
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 192 cm

Trevor Chalobah – kariera

Trevoh Chalobah dołączył do szkółki Chelsea w wieku ośmiu lat. Szybko piął się w górę w hierarchii klubowej, a już mając 16 lat podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę. Pomógł zespołom młodzieżowym w sięgnięciu po młodzieżową Ligę Mistrzów czy Premier League U18.

Antonio Conte na tyle cenił umiejętności Chalobaha, że umieścił go w kadrze meczowej na wygrany finał Pucharu Anglii z 2018 roku. Nie pojawił się jednak na boisku.

Następne trzy lata obrońca spędził na wypożyczeniach. Najpierw trafił do drugoligowego Ipswich Town, gdzie sam radził sobie dobrze, ale jego zespół spadł z Championship. Następnie przez rok z sukcesami reprezentował Huddersfield Town, zaś kampanię 2020/2021 spędził w Lorient.

Po powrocie do Londynu wreszcie zadebiutował w seniorskim zespole w sierpniu 2021 roku podczas meczu o Superpuchar UEFA. Mimo tego pozostaje jednak na Stamford Bridge głównie rezerwowym.

Chalobah w reprezentacjach narodowych od U16 do U20 zawsze pełnił rolę kapitana. Zagrał też kilka spotkań dla młodzieżówki (U21), ale nigdy nie zadebiutował w seniorskiej kadrze.

Trevor Chalobah – aktualności