Tomas Pekhart

Tomas Pekhart

Tomas Pekhart to czeski piłkarz, grający na co dzień w tureckim Gaziantep FK. Dwukrotny mistrz Polski i król strzelców sezonu 2020/2021 z Legią Warszawa. Uczestnik Euro 2021 z reprezentacją Czech.

Czytaj dalej…

Tomas Pekhart – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoTomas Pekhart
Data urodzenia26 maja 1989 rok
Miejsce urodzeniaSusice
NarodowośćCzechy
Aktualny klubGaziantep FK
PozycjaNapastnik
Waga91 kg
Wzrost1,94 m

Tomas Pekhart – kariera

Tomas Pekhart pierwsze kroki w juniorskiej karierze stawiał w Slavii Praga, po czym trafił do akademii wielkiego Tottenhamu. Nie było mu jednak dane zasmakować gry w Premier League. Na początku kariery bardzo często zmieniał kluby, występując m.in. w seniorskim zespole Slavii, FK Jablonec, Norymberdze czy AEK-u Ateny. Do Legii Warszawa trafił zimą 2020 roku z Las Palmas.

Niezwykle skuteczny napastnik jak na polskie warunki. Może nie tak dynamiczny, jak Kalu Uche, czy Mahir Emreli, ale prawdziwy lis pola karnego. Napastnik w stylu Tomasza Frankowskiego. Może zakotwiczyć w polu karnym i czekać na swoją szansę. Nawet jeśli zmarnuje kilka sytuacji, to w końcu zrealizuje cel, którym jest zdobycie bramki.

Do warszawskiej Legii trafił w lutym 2020 roku z hiszpańskiego La Palmas. Praktycznie z marszu stał się kluczową postacią ofensywną Wojskowych. W swoim drugiem sezonie w Polsce sięgnął po koronę króla strzelców. Latem 2022 roku odszedł za darmo do tureckiego Gaziantep FK.

W trakcie swojej kariery był mistrzem Czech ze Slavią Plaga, mistrzem Izraelu z Hapoelem Beer Sheva i dwukrotnie mistrzem Polski z Legią.

Tomas Pekhart – aktualności