Milan
Skriniar

Milan Skriniar to słowacki piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2023 roku związany z Paris Saint-Germain, do którego przeszedł z Interu Mediolan. Regularny reprezentant Słowacji.

Czytaj dalej…

37
IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Milan Skriniar
Data urodzenia 1995-02-11
Miejsce urodzenia Ziar nad Hronom
Narodowość Słowacja
Aktualny klub Paris Saint-Germain
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 188 cm

Milan Skriniar – kariera

Milan Skriniar jest wychowankiem rodzimej MSK Ziliny. Od 2012 roku reprezentował szeregi pierwszej drużyny, z którą sięgnął po krajowe mistrzostwo. W międzyczasie zaliczył krótkie wypożyczenie do Zlate Moravce, a w 2016 roku wypatrzyli go skauci Sampdorii. Skriniar przeniósł się do Włoch na zasadach transferu definitywnego za 5,2 miliona euro. W Genui defensor błyskawicznie się rozwinął. Trafił do Sampdorii w dobrym momencie, bowiem przeżywała ona świetny okres. W jej składzie nie brakowało ciekawych piłkarzy, takich jak Patrik Schick, Luis Muriel, Bruno Fernandes czy Lucas Torreira. Jednym z beneficjentów zaskakujących wyników Sampdorii był właśnie Skriniar, który już w 2017 roku zapracował na hitowy transfer do Interu Mediolan. Nerrazzuri kupili utalentowanego obrońcę za 34 miliony euro.

W Mediolanie Skriniar utrzymywał wysoki poziom i przez lata uchodził za jednego z najlepszych obrońców we Włoszech. Na przełomie 2022 i 2023 roku rozegrała się o Skriniara zacięta batalia. Inter Mediolan pragnął przedłużyć kontrakt ze swoim liderem, lecz ten ostatecznie dał się skusić atrakcyjnym warunkom ze strony Paris Saint-Germain. Po wygaśnięciu kontraktu Słowak przeniósł się do stolicy Francji.

Z Interem Skriniar zdobył mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i Superpuchar Włoch. Dwukrotnie wyróżniano go mianem piłkarza roku na Słowacji.

Milan Skriniar – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Milan Skriniar?

Milan Skriniar rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 37.

W jakich klubach grał Milan Skriniar?

Milan Skriniar w trakcie swojej kariery grał w klubach: MSK Żilina, Zlate Moravce, Sampdoria Genua, Inter Mediolan i Paris Saint-Germain.