Michał
Żyro

Michał Żyro to polski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2022 roku zawodnik Wisły Kraków, wcześniej sięgał po trzy mistrzostwa i pięć Pucharów Polski z Legią Warszawa. Pięciokrotny reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

14
PressFocus
Imię i nazwisko Michał Żyro
Data urodzenia 1992-09-20
Miejsce urodzenia Warszawa
Narodowość Polska
Aktualny klub Wisła Kraków
Pozycja środkowy napastnik
Waga 78 kg
Wzrost 189 cm

Michał Żyro – kariera

Michał Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa. To tam stawiał pierwsze kroki w juniorskim futbolu i tam też zadebiutował w seniorskim. Miało to miejsce w nie byle jakim meczu, bo w derbach stolicy z Polonią. Ostatecznie pozostał w kadrze Wojskowych na lata 2009-2015. W tym czasie wygrał dwa mistrzostwa Polski i cztery krajowe puchary (otrzymał też medale za tytuł i Puchar Polski z roku 2016; opuścił bowiem drużynę w połowie sezonu). Zdecydował się przenieść do Wolverhampton Wanderers. Podpisał z drugoligowcem 3,5-letni kontrakt, ale nie na Molineux spędził większość tego czasu. Wilki wypożyczały go do Charltonu i Pogoni Szczecin, by wreszcie dać mu odejść na stałe do Korony Kielce. Po powrocie do ojczyzny nie potrafił znaleźć swojego miejsca. Poza Scyzorami reprezentował barwy Stali Mielec, Piasta Gliwice czy Jagiellonii, by wreszcie latem 2022 roku zgodził się pomóc Wiśle Kraków w awansie do Ekstraklasy.

Żyro zadebiutował w reprezentacji Polski w 2014 roku. Wszystkie pięć zgromadzonych występów miały miejsce w tym roku kalendarzowym, później napastnik nie otrzymywał już powołań.

Michał Żyro – aktualności

Najczęściej zadawanie pytania:

Jaki numer na koszulce ma Michał Żyro?

Michał Żyro rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 14.

W jakich klubach grał Michał Żyro?

Michał Żyro w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa, Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic, Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Stal Mielec, Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków.