Mats
Hummels

Mats Hummels to niemiecki piłkarz, grający na pozycji obrońcy. Na co dzień reprezentuje barwy Borussii Dortmund. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec.

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Revierfoto
Imię i nazwisko Mats Hummels
Data urodzenia 1988-12-16
Miejsce urodzenia Bergisch Gladbach
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Borussia Dortmund
Pozycja środkowy obrońca
Waga 94 kg
Wzrost 191 cm

Mats Hummels – kariera

Zanim dołączył do Borussii Dortmund, to rozwijał swoje umiejętności piłkarskie w Bayernie Monachium. Po raz pierwszy związał się z ekipą z Signal Iduna Park w 2008 roku, gdy trafił do niej na wypożyczenie. Rok później został wykupiony przez Borussię za ponad cztery miliony euro. Z teamem z Dortmundu wygrał dwa mistrzowskie tytuły, a także zagrał w finale Ligi Mistrzów.

Hummels do Bayernu wrócił latem 2016 roku, kosztując 35 milionów euro, W szeregach Bawarczyków wywalczył cztery mistrzowskie tytuły, w tym trzy w latach 2017-2019. Na koncie zawodnika są też trzy Puchary Niemiec (dwa z BVB i jeden z Bayernem). Od lipca 2019 roku znów broni barw ekipy z Dortmundu. Kosztował Borussen 30 milionów euro.

Swój szczytowy moment kariery przeżył latem 2014 roku. Był wówczas filarem Borussii i reprezentacji Niemiec, z którą sięgnął po mistrzostwo świata. W kadrze narodowej wystąpił łącznie 76 razy.

Mats Hummels – aktualności